cropped-logo-akcne-zeny-klub_crop-e1667431707205

Napíšte nám

klub@akcnezeny.sk

Zavolajte nám

+421 903 812 055

VeronikaKrajcovicova-bugino

Veronika Krajčovičová: Informačná a kybernetická bezpečnosť sú moje srdcovky. Motivuje ma hľadať nové riešenia a myslieť „out of the box

Neznáša rutinu a rada sa učí nové veci. Veronika Krajčovičová založila BUGINO, aby pomohla malým podnikateľom získať kvalitné riešenia v oblasti informačnej a kybernetickej bezpečnosti za dostupné ceny. Miluje hory a DIY projekty. Kto ju inšpiruje a ako udržiava work-life balance prezradila v rozhovore.

Aká bola vaša cesta k založeniu Bugino?

Keď som začínala, najmenší podnikatelia a mikropodnikatelia nemali na trhu kybernetickej a informačnej bezpečnosti na výber konzultačné spoločnosti, ktoré by im vedeli poskytnúť kvalitné služby za rozumnú cenu.

Ak ste boli malá firma a nemohli ste si dovoliť odborníka s taxou 100€ za hodinu, mali ste v zásade dve možnosti. Buď si dokumenty odkopírovať alebo si kúpiť šanóny, ktoré vám boli na nič. Tak som sa to rozhodla zmeniť a založila som BUGINO.

Meno BUGINO vymyslel môj syn pre nášho psa, ale nakoniec som takto pomenovala aj svoju spoločnosť. Neskutočne sa mi páčilo, že je iné a originálne.

Prečo sa venujete práve téme kybernetickej bezpečnosti?

Keď sa ma ľudia pýtajú, ako som sa dostala k tejto práci, moja odpoveď znie že táto práca si ma našla sama. Informačná a kybernetická bezpečnosť sú moja srdcovka. Sú to oblasti rozmanité, ktoré ma neskutočne napĺňajú a dobíjajú energiou.

Prakticky sa mi nestáva, že robím rovnakú vec dvakrát. Vždy je tá práca iná, každá firma, každý problém, aj každé riešenie sa od seba líšia. Nič nie je „copy&paste“, a kedže nemám rada rutinu, toto je ten pravý „job“ pre mňa. Zároveň ma táto práca „núti“ učiť sa stále nové veci, neustále sa vzdelávať a hľadať riešenia „out-of-the-box“, byť mimo svojej konfortnej zóny. A to ja milujem.

Kto Vás inšpiruje/ inšpiroval vo vašom biznise?

Kedže som veľký fanúšik Apple produktov, tak zo zahraničných osobností ma inšpiroval Steve Jobs. A ako rodáčku z Trnavy  samozrejme spoločnosť Eset a jeden z jej zakladateľov pán  Miroslav Trnka. Vo veľa veciach si ale razím vlastnú cestu.

Čo Vás nabíja energiou? Ako udržiavate svoj work-life balance?

Turistika, moje DIY projekty, priatelia a rodina. Milujem hory a turistiku, v akejkoľvek podobe (či uz klasický trek, viacdňové prechody  alebo via ferata). Milujem to neskutočné ticho, spánok pod šírim nebom a byť len tak sama so sebou. Vždy, keď mám príležitosť odložiť mobil a ísť na chvíľu na hory, neváham.

Keď sa nedá ísť na turistiku, tak „DIY“. Milujem rôzne projekty typu “urob si sám”, či už sa jedná o zhotovenie napríklad nového kusu nábytku alebo premeny starého na nové. Mám obrovské šťastie aj na vyborných priateľov. Hovorí sa, že človek je taký bohatý, koľko dobrých priateľov dokáže zrátať. A ja mám to šťastie, že mám okolo seba ľudí, na ktorých sa možem obrátiť v akejkoľvek situácii. Som za to nesmierne vďačná.

Rodina je pre mňa veľmi dôležitá. Podľa mňa, ak má človek kvalitné a vyvážené vzťahy a podporu v rodine, aj podnikanie ide ľahšie.

3 otázky Klubu akčných žien, ktoré sú rovnaké pre všetky členky:

Čo očakávaš od Klubu Akčných žien, čo by si sa rada naučila, dozvedela, prípadne čo už si stihla vďaka klubu získať? 

Popravde som nemala na začiatku žiadne očakávania. Už na prvom stretnutí som bola rada, že som sa do klubu akčných žien prihlásila, pretože som spoznala skvele naladené a inšpiratívne ženy.

A naopak, čo vieš klubu AŽ ponúknuť ty?

Svoj iný pohľad na oblasť informačnej a kybernetickej bezpečnosti, aby sa ženy hneď tejto témy nezľakli a nebáli sa ju otvárať.

Akým ekvivalentom by si označila Klub akčných žien a čo pre teba Klub AŽ znamená?

Ako som už povedala: skvele naladené a inšpiratívne ženy 🙂

 *fotografia: Veronika Krajčovičová, archív Veroniky Krajčovičovej

 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *