cropped-logo-akcne-zeny-klub_crop-e1667431707205

Napíšte nám

klub@akcnezeny.sk

Zavolajte nám

+421 903 812 055

Jarmila Belicová rozhovor foto Lenka Imrichová

Jarmila Belicová: S mužmi nesúperím. Snažím sa, aby sme spolu fungovali ako tím

Jarmila Belicová pôsobí na pozícii country general manager v Schneider Electric Slovakia a  v mužskom kolektíve sa pohybuje už od svojich 14tich rokov. Ako sama hovorí s mužmi nesúperí, ale snaží sa dopĺňať ich vlastnosti tak, aby spoločne fungovali ako tím. Inšpiroval ju Tomáš Baťa a jej babina. Ako vyzerá jej bežný pracovný deň, ako trávi svoj voľný čas a čo očakáva od Klubu akčných žien prezradila v rozhovore.

Ako vyzerá váš bežný pracovný deň?

Ráno začínam urgentnými a prioritnými vecami. Pokračuje stretnutiami, buď s našimi internými ľuďmi alebo stretnutím so zákazníkmi. V prestávkach medzi mítingami sa venujem mailom. Dvakrát do týždňa sa snažím pred prácou buď ísť si zaplávať alebo cvičiť jogu. Mám rada dynamiku a zmeny a presne toto je každý deň v mojej práci prítomné. 🙂 Stereotyp a nuda nehrozí ani v letnom uhorkovom období. Každý deň je iný a všetky aktivity vedú k tomu, aby firma fungovala, mali sme dobrý tím a aby sme splnili naše obchodné ciele.

Pôsobíte v odvetví, ktoré mnohí vnímajú ako výsostne mužské odvetvie. Aký je váš recept na to, ako uspieť v mužskom biznise?

Neviem, či mám mandát na odpoveď. Ale pohybujem sa v mužskom kolektíve už od 14tich rokov a vnímam, že muži oceňujú priamu a otvorenú komunikáciu, a to, že sa človek na nič nehrá. Skôr vám možno odpustia chybu, akoby mali akceptovať nejakú pretvárku. Nesúperím s nimi, ale svojimi vlastnosťami, o ktorých si myslím, že sú silné a môžu spoločnému cieľu pomôcť, sa snažím doplniť ich silné vlastnosti. Aby sme boli spolu fungovali ako tím a nie súperi.

Kto vás inšpiruje alebo inšpiroval v tvojom živote?

Môj vzor je Tomáš Baťa, ktorý používal zdravý sedliacky rozum, na ktorý sa často v korporáciách zabúda. A obdivujem ho preto, aký bol činorodý a čo všetko vybudoval. A druhá inšpirácia bola moja babina, ktorá výborne piekla a bola skúsená záhradkárka.

Čomu sa venujete vo svojom voľnom čase, resp.  čo vás nabíja energiou?

Čas strávený s rodinou, ale aj to spomínané plávanie, záhrada, joga, pilates a najväčší oddych zažijem pri dobrej knihe, ak ma dokáže svojim dejom úplne pohltiť.

 

3 otázky Klubu akčných žien, ktoré sú rovnaké pre všetky členky:

Čo očakávaš od Klubu Akčných žien, čo by si sa rada naučila, dozvedela, prípadne čo už si stihla vďaka klubu získať? 

Nové kontakty v ženskom svete, keďže toho mužského, aj keď je fajn, je už niekedy veľa a život potrebuje rovnováhu. Mám rada spoznávanie nových ľudí, rozširovanie obzorov o nové poznatky. Rada by som spoznala iné ženy a inšpirovala sa od nich a ich skúsenosti s budovaním biznisu, značky, rovnováhy práca a rodina a pod.

A naopak, čo vieš klubu AŽ ponúknuť ty?

Svoje skúsenosti, poznatky, radu, poradenstvo pri elektro sortimente :-). Rada pomôžem aj inou formou, keď sa naskytne počas členstva v klube takáto príležitosť.

Akým ekvivalentom by si označila Klub akčných žien a čo pre teba Klub AŽ znamená?

Čo pre mňa Klub AŽ znamená budem vedieť lepšie vyhodnotiť až po nejakom čase fungovania v ňom, ale zatiaľ ho beriem ako príležitosť zoznámiť sa s novými ľudmi, dámami, z rôznych oblastí. Môže to byť úžasné obohatenie, inširácia a načerpanie energie pri stretávaniach. Pre mňa to bude určite absolútne nové fórum, práve preto, že denodenne som v kontakte najmä s mužmi. Takže sa na túto novú skúsenosť teším a verím, že to bude veľmi zaujímavá skúsenosť :-).

 *fotografia: Jarmila Belicová, fotografka Lenka Imrichová

 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *