cropped-logo-akcne-zeny-klub_crop-e1667431707205

Napíšte nám

klub@akcnezeny.sk

Zavolajte nám

+421 903 812 055

IVANA ROKYTA NEONKA

SPOZNÁVAME SA NAVZÁJOM. DNES S IVANOU ROKYTA

Zdravý životný štýl už dlhšie nie je len fráza. Mnohí sú uvedomujeme, ako je cvičenie v našich životoch dôležité. O tom vie aj Ivanka, ktorá so svojím manželom Vratkom zaviedli v roku 2014 novinku na trhu v tých časoch, a to skupinové cvičenia inak, ako boli dovtedy známe. Prečítajte si rozhovor so zakladateľkou klubu NEONKA – Ivanou Rokyta.

Ivanka, stojíš za vybudovaným vlastným klubom – klub NEONKA. Čo bolo najťažšie na jeho budovaní?

Tak ja by som to povedala takto. Každé jedno rozhodnutie je ťažké v rámci vedenia firmy, pretože ju niekam smeruje a akurát v tomto období korony, je tých rozhodnutí najviac. Každopádne najťažšie je nájsť ľudí, ktorí budú veriť rovnakej myšlienke a budú ju budovať a tvoriť spoločne a hlavne vytrvajú. Ako sa hovorí pri oltári v dobrom aj v zlom.

Celý tím buduje firmu, každý člen je dôležitý na našej lodi.

Ale keď si spomeniem na úplné začiatky, tak najväčšia výzva bola presadiť na trhu novinku, a to skupinové cvičenia inak, ako sme ich poznali do tej doby. Začínali sme cvičiť v skupine s náradím a ženy veľmi nechceli mať v rukách činky, lebo sa báli, že budú veľké svalnaté alebo muži, tí zas nechceli cvičiť skupinové tréningy, lebo bolo v našich mysliach nastavenie, že to je len pre ženy. No zvládli sme to. Presvedčili sme všetkých, že je to naozaj pre každého a že aj činky patria do rúk ženám. Myslím si, že naše zapálenie pre vec a energia, ktorú dávame každý deň do tréningov sa oplatila. Urobili sme z tréningov šou, ktorá ľudí baví a tým sme aj jedineční, svojou atmosférou a energiou na tréningoch a tiež vedením tréningov tak, aby to bolo náučné a motivujúce.

Aký koncept prináša na trh NEONKA?

NEONKA pred ôsmimi rokmi prišla na trh ako maličká miestnosť so skupinovými cvičeniami. Tie sme povýšili na neskutočné skupinové tréningy plné atmosféry, zážitkov a výsledkov. Za 8 rokov sa z nás stala sieť takýchto klubov, ktoré teraz majú už svoju tvár, ponuku tréningov a svoj štandard ponuky služieb. Momentálne máme už aj projekt NEONKA beauty, kde ponúkame služby ako maderoterapia, športové masáže a úplnou novinkou sú kozmetické procedúry v spolupráci s klinikou ENVY. Našou novou súčasťou sú online tréningy. Tie robíme už viac ako rok a pol, no najviac ľudia poznajú program RESTARTBODY, online program na chudnutie pre všetkých, ktorý oslávi v januári svoj prvý rok. Sme na neho veľmi pyšní, spolu s Vratkom, mojím manželom, parťákom a spoluautorom všetkých našich projektov. Ďalším projektom je Neonkashop – eshop ponúkajúci fit potraviny a tovar, ktorý podčiarkne zdravý životný štýl.

  • VEDELI STE, ŽE NEONKA je partnerom Klubu akčných žien? Ako členka klubu môžete využiť 20% zľavu na program RESTARBODY a 5% zľavu v e-shope 

Čo vnímaš na podnikaní v oblasti zdravia a fitness oproti iným službám ako výhodu a čo ako nevýhodu?

Ako výhodu vnímam, že ten trend zdravia je aj moderný, čiže čoraz viac ľudí si uvedomuje, že cvičenie je potrebné k životu a ako nevýhodu vnímam, že ľudia sú netrpezliví a stále hľadajú nejaké skratky k výsledkom. To častokrát vedie k tomu, že začínajú stále odznova, lebo sa dajú zlákať marketingom na produkty, ktoré sľubujú napríklad rýchle chudnutie.

NEONKA v roku 2014, kedy ste začali a dnes? Akými zmenami a vývojom NEONKA prešla?

Neonka vznikla v roku 2014. Dnes, na konci roka 2021 sme úplne iní, vyzretejší, máme viac skúseností, za sebou viac pádov aj vzostupov. Učili sme sa sami na sebe, keďže tu nikto podobnú vec v takom rozsahu nerobí. Určite sú inštruktori na inej úrovni, sú bezprostredne profesionálmi, mentormi, učiteľmi aj psychológmi. No a zmenila som sa ja. Som riadiaci typ už od narodenia. Vždy všetko musí byť po mojom. Túto vlastnosť som musela veľmi kreovať a naučiť sa prijať aj iný názor a akceptovať ho.

Vedieť sa pozrieť na problémy z iného uhla a nevidieť ich tak čierne.

Naučila som sa tiež nereagovať prchko a tiež pochopiť, že sa nedá vyjsť každému v ústrety. NEONKA zmenila aj moju povahu. Veľký podiel má na tom aj môj manžel Vratko, ktorý je úplne iná povaha ako ja a myslím, že sa skvele dopĺňame, je môj učiteľ v oblasti myslenia. Ja som zas ten podnikateľ, vidím príležitosti, nebojím sa ísť a riskovať, riadim sa intuíciou, mám celkom dobrý cit na správne rozhodnutia, ktoré prinášajú firme osoch. Baví ma marketing, organizovať eventy, riadiť túto firmu, ale baví ma byť aj inštruktorom. Veľkou výhodou je, že tiež precvičujem a tým pádom som priamo v dianí, počúvam ľudí, našich klientov, mám priamu spätnú väzbu a teda viem reagovať na ich požiadavky.

Je to proces, sú to tie roky praxe. Určite tiež na to má vplyv aj osobný život. Čím ste starší, tým máte viac skúseností. Som rodič a viem, aké sú moje priority. Viem sa vcítiť do situácie klienta, beriem to ako plus v riadení a vývoji firmy.

Máš nejakú osobnú skúsenosť/spätnú väzbu/najväčšiu premenu u klientov, ktorá ti utkvela v pamäti?

Je ich veľmi veľa. Máme veľmi pekné výsledky. Naši klienti sú naozaj úžasní v tom, že to berú vážne a poctivo cvičia. Máme aj v tíme značné premeny. Aj naši inštruktori prešli krásnymi premenami, kde pekne schudli. Ale pamätám si jednu mamičku, ktorá popri deťoch dala dole krásnych 30 kg a častokrát doma cvičila naše online tréningy práve s deťmi a potom nám posielala fotky, ako majú doma veselo a to je super, ak tým žije celá rodina a podporujú sa.

Ako vyzerá tvoj bežný deň?

Vstávam 6:30, nejak sa neviem dokopať skôr, aj keď roky to bolo inak a chodila som spať neskoro v noci. Teraz si už vážim viac seba a preto to nerobím a už aj naši drobci sú väčší, majú 3 roky a 5, čiže už spia celú noc :). Potom teda ranná rutina okolo detí a seba, raňajky pre deti, prípravy do škôlky, balenie vecí a ide sa. Deti odovzdané a na 8:00 som v NEONKE, kde mám svoju kanceláriu, dávam si kávu s mliekom a čakankovým sirupom, to je moje ranné kakao. Potom začína kolobeh organizačných vecí, zistenie aktuálneho stavu, vybavovanie mailov, rozdelenie úloh pre tím, marketing, eshop, čiže väčšinou ranná rýchla porada a pracujeme. Okolo obeda zvykneme natáčať online tréningy pre E-NEONKU. Potom obed s manželom a po obede si zvyknem dávať stretnutia a riešiť už len veci menšej závažnosti. Z práce odchádzam o 16:00 rovno do škôlky pre deti, potom nejaký krúžok a podvečer mám tréning, čiže späť do NEONKY, to je moja terapia :). Vysmiata idem domov k deťom, pripraviť večeru, ešte sa, čo to pohráme a začína nám uspávací režim. Keď deti zaspia, tak ešte máme nejaký ten čas pre seba s Vratkom na zhodnotenie dňa a nejakú tú pusu :D.

Hovorí sa, v zdravom tele zdravý duch. Ako sa staráš o to, aby aj tvoj duch bol zdravý?

Cvičím, toto milujem. Rada jem, čiže musím cvičiť veľa (smiech). Aktuálne uvažujem o jóge a ajurvéde. Asi prichádzam do veku, kedy sa potrebujem upokojiť. Mám dynamický život, veľa stresu, nesiem na pleciach veľa zodpovednosti a neviem zastaviť. Som z tých, čo nepoznajú oddych a to sa odzrkadľuje aj na mojom zdraví, preto potrebujem reset pre svoju hlavu. Zhrniem to ale takto. Môj relax sú moje tréningy, kde nemám čas myslieť na niečo iné. Pre tých čo nevedia, naše tréningy nie sú ako vo fitness centre, že sa medzi sériami prechádzaš po “fitku” a scroluješ mobil. U nás sa proste “maká” bez šance vziať mobil do ruky a presne to na tom milujem, totálny relax. Zbožňujem ticho v aute, len ja a auto, zvuk motora, nikto sa ma nič nepýta, nikto na mňa nehovorí. Apropo šoférovanie je po cvičení moja druhá top činnosť.

Aký je tvoj osobný aj pracovný vzor?

Nemám vyslovene vzor, že tak takáto chcem byť.

Vzhliadam k úspešným a múdrym ľuďom, z ktorých ide pokora a majú skrotené ego.

Fascinuje má príbeh Baťu a celkom teraz sledujem Petra Krištofoviča. Je mi sympatický a sedí mi jeho prejav, jeho skúsenosti a ako to podáva.

Čo si rada dopraješ po náročnom dni? Aká je tvoja forma odmeny?

Spánok, spím dlhšie, ako kedykoľvek predtým a to mi pomáha byť viac fresh.

Ivanka, poraď, ako sa držať vo forme, keď máme sedavé zamestnanie?

Častokrát sa počas práce postaviť, ak sa dá, ísť si pre kávu, ísť kolegovi niečo povedať osobne a nie mu písať cez čet. Urobiť maximum pre bežný pohyb, použiť schody a nie výťah a takéto maličkosti, ktoré robia v celku veľké divy.

Nájdite si prosím čas na seba, nájdite si čas na veci, ktoré vás bavia, nech je to aj cvičenie alebo prechádzka s rodinou, pohyb je zdravie a prospeje vám.

Ak by si mala položiť otázku ďalšej členke, aká by to bola:

Ak by si mohla zmeniť čo i len jedinú vec v rámci fungovania Slovenskej republiky, aby sa nám tu žilo a podnikalo/pracovalo lepšie, čo by to bolo?

Spoločné tri otázky pre všetky členky:

Čo od Klubu AŽ očakávaš, čo by si sa rada naučila, prípadne čo sa Ti už vďaka Klubu podarilo získať?

Rada sa tu inšpirujem v marketingu a učím sa pracovať s marketingovými nástrojmi.

Nestihli ste webinár s Marekom Strakom na tému SEO a digitálny marketing? Nevadí, záznam, tak ako aj ďalšie záznamy webinárov nájdete po prihlásení sa tu.

Čo vieš Klubu ponúknuť ty?

Viem podať pomocnú ruku pri dosahovaní svojich cieľov v oblasti zdravia, tela a mysle. Každá z nás potrebuje niekoho, kto nás navedie na správnu cestu, ako sa o seba starať a tým podať vyšší výkon vo všetkých oblastiach. Cvičenie je psychohygiena.

Čo pre teba Klub AŽ znamená? Akým ekvivalentom by si ho označila?

Učiteľ, radca, kamarát

Určite nevynechajte ani predchádzajúci rozhovor s členkou klubu Barborou Oydasik

2 názory na “SPOZNÁVAME SA NAVZÁJOM. DNES S IVANOU ROKYTA”

  1. krásny inšpiratívny rozhovor….Ivana je žena plná energie, ale zároveň aj milujúca rodinu a partnera, vie čo chce, ale zároveň vie mať rada samu seba. Veľmi sa mi páči to vedomí nájdenie času na seba: “Nájdite si prosím čas na seba, nájdite si čas na veci, ktoré vás bavia, nech je to aj cvičenie alebo prechádzka s rodinou, pohyb je zdravie a prospeje vám.”

  2. Pingback: SPOZNÁVAME SA NAVZÁJOM. DNES S ADRIANNOU NAGY FINTA - Klub Akčné ženy

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *