cropped-logo-akcne-zeny-klub_crop-e1667431707205

Napíšte nám

klub@akcnezeny.sk

Zavolajte nám

+421 903 812 055

SPOZNÁVAME SA NAVZÁJOM. DNES S ADRIANNOU NAGY FINTA

Adrianna je akčná žena, ktorá sa nebojí výziev. Od pôvodnej profesie prešla k stylingu a poradenstvu. Pomáha ženám nájsť svoj štýl, ktorý nie je len o konfekčnej veľkosti. Jej životné, pracovné i osobné výzvy opísala bližšie v rozhovore. S blížiacimi sa sviatkami si pripravila pre všetky členky malý darček, preto čítajte pozorne, až do konca.   

Adriana, v akej sfére pôsobíš?

Pôsobím ako poradkyňa osobného a biznis štýlu. Venujem sa nielen individuálnym klientom, samozrejme v prvom rade dámam, ale stále častejšie sa mi ohlasujú aj páni. Takisto riešime aj komplexné dress code pre malé a stredné firmy.

Ako si sa k tomu dostala?

Bola to dlhá cesta od mojej pôvodnej profesie. Som vyštudovaná environmentalistka a po skončení štúdia som robila na rôznych enviro projektoch a neskôr som sa dostala k manažérskym pozíciám, čo bolo dosť náročné. A popritom som podnikala. Mali sme s bratom cestovnú kanceláriu vyše 10 rokov. Práve tá mi dovolila veľa cestovať, vidieť nové krajiny, kultúry, ako aj ľudí.

Ale ako sa hovorí, my ženy časom zrejeme ako dobré víno, tak som si uvedomila, že ma už moja práca nenapĺňa a postupne som sa vrátila k veciam, ktoré mi boli vždy blízke a začala som znovu študovať.

Boli to rôzne formy pohybu (šport bol odjakživa mojim koníčkom) ako pilates, SM systém, ako aj rôzne školenia zdravého životného štýlu. Neskôr som si otvorila svoje vlastné ženské štúdio v Kolárove. Avšak v tom všetkom mi chýbali jedine moje pekné šaty, lodičky, doplnky z mojej predchádzajúcej práce, nakoľko je okrem športu mojou druhou vášňou móda a obliekanie sa.

Čo všetko tomu predchádzalo, aby si mohla robiť styling, poradenstvo?

Verím tomu, že keď človek vie, čo potrebuje (možno len podvedome), tak mu život ukáže k tomu aj cestu, a tak som aj ja stretla úžasného človeka v Budapešti. Je to Orsolya Kovács, zakladateľka YURKOVu. Hneď ako sme sa spoznali, vedela som, že presne toto som hľadala. Je to jej komplexne premyslená a vypracovaná štruktúra o štýle a presvedčenie, že to musí poznať každá žena, ako vplýva vonkajšok na naše vnútro a opačne. Ako byť štýlová a byť pritom sama sebou je niečo, ako sa hovorí “MUST HAVE”. Vedela som, že túto filozofiu chcem priniesť na Slovensko. A tak som začala u nej ročné štúdium poradkyne štýlu a odvtedy aj spolupracujeme.

Aká je tvoja pozícia v rámci Yurkov style? Čo máš na starosti? Čomu sa venuješ?

Trocha mi táto situácia oneskorila plány, ale od jari tohto roku už aj u nás konečne funguje YURKOV ŠTÝL SLOVENSKO. Som majiteľkou slovenského franchisu. Poskytujeme naše služby v prvom rade klientkam buď individuálne alebo v malých skupinách. Myslím si, že takéto skupinové poradenstvo je unikátnym na Slovensku, vždy je tam nesmierne dobrá atmosféra.

Podstatou týchto konzultácií je naučiť ich, aby vystihovali svoju krásu, tie partie tela, ktoré sú pekné cez ich farby, typy postavy či štýlové profily. Takisto ich učíme, ako správne vytvárať kapsulový šatník, ako ho pretriediť a nakoľko som aj ochranárkou, považujem za veľmi dôležitú časť našich konzultácií tú o VEDOMOM NAKUPOVANÍ.

Robíme aj rôzne školenia či firemné alebo tzv. VEČERY ŠTÝLU pre väčší počet hostí, aby sme túto misiu ŽENSKOSTI, SEBAPOZNANIA mohli ukázať viacerým dámam.

Ďalším našim projektom spolu so zakladateľkou je otvoriť ŠTÚDIUM pre budúce poradkyne štýlu na Slovensku, aby nás bolo čím viac a nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Spoločne vždy zvládneme toho oveľa viac.

Samozrejme mojou úlohou je aj zabezpečiť zázemie našej spoločnosti a som nesmierne hrdá, že som našla vhodné priestory na našu činnosť v Bratislave a od začiatku budúceho roka otvárame náš YURKOV SALÓN na Bosákovej ulici.

V našom salóne nebudeme poskytovať iba naše služby, ale chceme tam ukázať v rámci rôznych akcií aj menších slovenských, českých ako aj maďarských dizajnérov.

Čo máš na svojej práci najradšej? Čo ťa napĺňa?

Asi najdôležitejšie je pre mňa práca s ľuďmi, najmä dámami. Vidím ich úsmevy na tvári, keď im ukazujem ich farby, strihy. Som rada, keď v priebehu pár hodín vieme zoštíhliť niekoho o 5-8 kg, keď vidím ich spokojnosť, keď pochopia, že ŠTÝL nikdy nie je o veku, o váhe, o konfekčnej veľkosti.

Po rokoch som si uvedomila, že veľmi rada učím a som presvedčená, že práve my ženy potrebujeme niekedy ukázať ten správny smer, alebo len sa uistiť, že to, čo cítime vo vnútri, je to správne.

Skoro každá jedna žena, keď príde k nám na konzultáciu, v priebehu krátkeho času zahlási, čo na sebe nemá rada a treba zakryť. Ja im práve naopak ukazujem to, čo je na nich krásne a ukážem aj to, ako tie ich prednosti vystihnúť.

A teraz troška o Tebe…

Som matkou 3 akčných detí. Nakoľko vekovo sú medzi 4 a 14, tak môj deň je niekedy o manévrovaní medzi deťmi, manželom a prácou (vlastne ktorú ani neberiem ako prácu). Naučila som sa robiť veci multifunkčne a stále hľadám cesty, ako robiť veci rýchlejšie, vedomejšie a jednoduchšie.

Na web stránke Home – Yurkov je krásne výstižné motto “Cieľom si ty sama!” Ako pracuješ na sebe samej? Aké sú tvoje ciele?

Áno presne tak. Lebo nikdy nejde v prvom rade o obliekanie. Vždy je to niečo hlbšie.

Keď vnútri v sebe nie sme v poriadku, tak nebude z nás vyžarovať rovnováha, sebestačnosť a opak je tiež pravdou.

Povahovo mám zakódované, že vždy hľadám nové cesty a impulzy, že som šťastná, keď môžem znovu a znovu niečo vymyslieť… Potrebujem sa, čo najviac učiť, a to VŠETKO. Život sa mení príliš rýchlo a bez nových poznatkov sa už pomaličky nedá existovať. Ale hlavne – asi to je aj moja taká životná úloha, nájsť rovnováhu medzi mojimi pracovnými plánmi a rodinným pohodlím. Moje ciele? Pracovne mám stále nové výzvy a ciele, ale mojím dlhodobým cieľom je vychovať z mojich detí šťastných, spokojných dospelých ľudí so správnymi hodnotami.

Aký je tvoj obľúbený styling? Čo rada nosíš ty?

Jednoducho povedané môj štýl je medzi športovou eleganciou a elegantným štýlom. Veľmi rada nosím šaty, sukne, ale bežný deň si rada oblečiem napríklad džínsy, bielu košeľu a lodičky výraznej farby (napr. pink alebo červená). Mám rada najmä pohodlný, kombinovateľný šatník, ktorý keď treba, viem za sekundu okoreniť hocijakou maličkosťou – či doplnkom alebo nejakým “statement” kusom.

Čo ťa okrem módy, stylingu zaujíma? Čo rada robíš vo voľnom čase?

Veľmi ma zaujíma zdravý životný štýl, šport, cestovanie, ale veľmi rada čítam (síce mám na to málo času, stáva sa mi, že aj pri dobrej knihe zaspím), chodím s deťmi von, s manželom do divadla. A neskutočne som vďačná po mojich hodinách cvičenia za raňajšie kávy s mojimi kamarátkami.

Ako sa vnímaš ty? Ako by si sa opísala?

Dávaš ťažké otázky. Ale už som to asi vyššie trošku načrtla… Som akčná, stále mám zadelený čas, vždy mám nové plány a chcem dosiahnuť nové výzvy. Som hrozne netrpezlivá, empatická aj emotívna a neviem, aký je to pocit nudiť sa.

Hovorí sa, zmena je život…Akú najväčšiu zmenu v živote si zažila/urobila?

No bolo ich viac, ale keď mám opísať tú najpozitívnejšiu zmenu, tak je to to, že na moje 40. narodeniny som si vypýtala od manžela darček: tretie dieťatko a o rok neskôr som porodila synčeka. Materskú dovolenku som si síce v klasickom slova zmysle veľmi neužila, nakoľko v tom istom čase som zakladala moje ženského štúdio. Ale beriem to ako darček a výzvu v jednom. Fungujeme ako talianska rodina, ale takisto si uvedomujem, že vďaka silnej opore v rodine (hlavne od manžela) zvládam neskutočne veľa.

3 otázky Klubu akčných žien, ktoré sú rovnaké pre všetky členky:

Čo očakávaš od Klubu akčných žien? Čo by si sa rada naučila, dozvedela, prípadne čo už si stihla vďaka Klubu získať?

Čo očakávam? Skupinu úžasných a hlavne inšpirujúcich dám, ktoré vedia, že stále treba riešiť nové výzvy a za vzájomnej pomoci a podpory sa to aj podarí. Som otvorená všetkými smermi, ale nakoľko som sa sociálnym sieťam dlho vedome vyhýbala, potrebujem pozitívnu energiu z radov Akčných žien, aby mi to bolo bližšie a aby som ich začala intenzívnejšie využívať. Čo som získala? Nedávno som mala inšpiratívny rozhovor s našou Maťkou. Jednak bola úplne otvorená, nápomocná a bez akéhokoľvek uváženia mi dala kopu dobrých rád (možno ktoré sa jej zdajú samozrejmosťou), ako aj užitočné kontakty. Tak už iba kvôli tomu sa mi oplatilo stať sa členkou. Ale na stránke vždy nájdem zaujímavosti aj dobré rady a nápady.

Čo vieš Klubu AŽ ponúknuť ty?

Veľmi rada ponúknem členkám moje skúsenosti a rady v oblasti štýlu, ženskosti. Som otvorená spolupráci na spoločných projektoch, eventoch.

A nakoľko sa blížia Vianoce veľmi rada poskytnem členkám 20 % zľavu na naše služby – či je to individuálna konzultácia, alebo skupinový tréning. Myslím si, že darčeková poukážka pre našich najbližších – či matku, sestru, kamarátku, možno aj pre partnera, je vždy výborný nápad, najmä keď to môžete absolvovať aj spoločne.

Akým ekvivalentom by si označila Klub akčných žien? Čo pre Teba Klub AŽ znamená?

Klub akčných žien vnímam ako vynikajúci nápad, a ako čoraz viac spoznávam v ňom jednotlivé členky, tým viac som presvedčená, že za tým stojí skvelý tím a všetky členky sú rovnako naladené – či už energeticky, povahovo, ale hlavne vnímam ich pozitivitu, kreativitu a silu.

Nevynechaj ani predchádzajúci rozhovor s Ivankou Rokyta o vybudovaní siete NEONKA

2 názory na “SPOZNÁVAME SA NAVZÁJOM. DNES S ADRIANNOU NAGY FINTA”

  1. krásny rozhovor, úžasné myšlienky, ani neviem, čo vybrať: “ŠTÝL nikdy nie je o veku, o váhe, o konfekčnej veľkosti.” Naozaj, z Adrianny cítiť lásku, spokojnosť, prajnosť, empatiu. To, čo praje ona druhým, a že im pomáha, sa jej vracia v podobe pozitívnej energie a chuti robiť dobro ešte viac. “Po rokoch som si uvedomila, že veľmi rada učím a som presvedčená, že práve my ženy potrebujeme niekedy ukázať ten správny smer, alebo len sa uistiť, že to, čo cítime vo vnútri, je to správne.” – aj toto je krásna myšlienka

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *