Ako na marketingovú stratégiu na Linkedine?

Máte už svoj súkromný a firemný profil na Linkedlne. Ako však začať komunikovať so zákazníkmi? Ako si nastaviť svoju marketingovú stratégiu a získavať klientov? 

V predošlom článku sme sa pozreli na to, ako si vytvoriť svoj súkromný profil a rovnako sme si prešli krok za krokom vytvorením firemného profilu. 

Dnes si povieme viac o tom, ako začať na Linkedlne komunikovať ako firma.

Dajte ľuďom vedieť, že máte svoju firemnú stránku

Dajte ľuďom vedieť, že vaša stránka LinkedIn je v prevádzke. Ak máte zamestnancov/ spolupracovníkov, pošlite im e-mail s novinkami týkajúci sa celej spoločnosti. Povedzte im, ako môžu stránku sledovať, a pridajte ju ako miesto výkonu práce.

Zdieľajte hrdosť na ľudí, vďaka ktorým je vaše podnikanie vynikajúce. Pripojte návštevníkov k ambasádorom vašej spoločnosti. A umožnite potenciálnym zákazníkom či partnerom nahliadnuť do vašej firemnej kultúry.

Akčné ženy v klube na sieti Linkedln tu 

Propagujte svoju stránku aj u svojich klientov

Využite všetky svoje digitálne kontaktné body – firemné materiály, sociálne siete, webové stránky, váš podpis v emaili – a požiadajte ľudí o sledovanie. Keď tak urobíte, povedzte ľuďom, čo to pre nich znamená. Akú pridanú hodnotu dostanú sledovaním vašej stránky? Od pracovných príležitostí až po články s tipmi, či rozhovory so zamestnancami a partnermi na LinkedIn Live. (o vysielaní na Linkedlne zasa inokedy.) S našimi členkami klubu vysielame zatiaľ pravidelne na našom Facebooku a na našom Instagrame. Napríklad aj o téme Linkedln. 

Na LinkedIn môžu správcovia stránok tiež pozvať svoje pripojenia, aby ich mohli sledovať. Jednoducho kliknite na rozbaľovaciu ponuku Nástroje pre správu v pravom hornom rohu a vyberte možnosť Pozvať pripojenia.

Pridajte tlačidlá LinkedIn

Pridajte ikony sociálnych médií do hlavičky alebo päty svojho webu a reklamných materiálov, aby ľudia ľahko našli vašu stránku LinkedIn. Uložte si nasledujúce obrázky.

Vytvorte marketingovú stratégiu LinkedIn

Keď je vaša firemná stránka pripravená, je čas premýšľať o svojej marketingovej stratégii na LinkedIn.

Aké ciele môže vaša spoločnosť dosiahnuť na LinkedIn? Budete LinkedIn používať na podnikanie, spoločenský predaj, kontakt so zákazníkmi alebo na všetko vyššie uvedené. Mal by váš marketingový rozpočet na LinkedIn obsahovať reklamy?

Spoznajte demografické údaje LinkedIn. Je to dobrý východiskový bod pre zistenie, kto platformu používa a koho môžete osloviť. Vykonajte audit svojich konkurentov na LinkedIn. Zistite, ako používajú platformu, čo funguje a ako môžete svoju stránku odlíšiť.

Stante sa našou členkou v klube a pozrime sa na to spoločne. 

Vytvorte si obsahový kalendár pre LinkedIn. Príspevky si plánujte vopred, aby ste mohli pripraviť obrázky/ grafiky, písať články a premýšľať o tom, čo je vašim cieľom. Ak máte jasný plán, príspevky vám pôjdu s ľahkosťou. Vďaka plánu dokážete pokryť aj všetky vaše marketingové ciele na LinkedIn – od propagácie webinárov až po angažovanosť.

Nemáte ešte svoj biznis plán? Aktuálne pripravujeme zdarma webinár zameraný na váš BIZNIS PLÁN – pridajte sa. 

Zdroj: Hotsuite
Zdroj: Hotsuite

Vizuálne nástroje, ako je Hootsuite Planner alebo Canva vám poskytujú jasný obraz o vašom plánovanom obsahu, takže jednoducho doladíte “medzery” a príspevky budú vyvážené. Odporúčame venovať sa content plánu raz mesačne.  

Naučte sa, ako komunikovať na LinkedIn ako profesionál, pomocou týchto tipov:

1. Zdieľajte príspevky s multimediálnymi informáciami

Príspevky s fotografiami a videami majú zvyčajne lepší dosah na sociálnych sieťach. To isté platí pre LinkedIn. Zdieľajte vizuálne príťažlivé fotografie a videá. K našej relácii vždy pripravujeme krátku upútavku aj pre Linkedln

Pozrite sa, aký veľký môže mať úspech

 

 

Podľa LinkedIn dostávajú príspevky s obrázkami o 98% viac komentárov ako tie, ktoré ich nemajú. LinkedIn tiež pripravuje že vlastné koláže, ktoré obsahujú 3 – 4 obrázky v jednom príspevku, majú pre stránky dobrý dosah.

Ak je to možné, snažte sa vyhnúť fotografiám z fotobaniek. Vlastné obrázky majú tendenciu získať omnoho väčšie zapojenie. Na podporu svojich príspevkov môžete tiež nahrať súbory PDF, PowerPoint alebo SlideShare.

Videá majú na LinkedIn najväčší úspech

video obsah má päťkrát väčšiu angažovanosť ako akýkoľvek iný typ obsahu. Výhodou natívneho videa na LinkedIn je, že sa automaticky prehráva, keď pri ňom niekto roluje. Vo výsledku robí lepšiu prácu pri získavaní pozornosti sledujúcich. Algoritmus LinkedIn navyše uprednostňuje videá hostované na platforme. 

Výborné je pridať aj skryté titulky pre divákov so sluchovým postihnutím a bez zvuku. Všetky videá zverejnené stránkou LinkedIn sa zobrazujú na karte Video.

Optimalizujte príspevky podľa dosahu a dosahu

Pokiaľ ide o uverejňovanie príspevkov z vašej firemnej stránky, je potrebné zvážiť niekoľko osvedčených postupov LinkedIn.

Algoritmus LinkedIn radí príspevky na základe nasledujúcich signálov: osobné kontakty, relevantnosť záujmov a pravdepodobnosť zapojenia. Inými slovami, má za cieľ ukázať ľuďom obsah, ktorý ich zaujme, a to z účtov, s ktorými sa spoja. Vaše príspevky by sa mali zamerať na to isté.

Ak si myslíte, že by mali o príspevok ľudia záujem, môžete o tom upovedomiť zamestnancov. Ako ambasádori spoločnosti môžu naštartovať angažovanosť na poste a zvýšiť jeho viditeľnosť.

Zdroj: Event Akčné ženy - LinkedIn ako marketingový nástroj
Zdroj: Event Akčné ženy – LinkedIn ako marketingový nástroj

Čo zdieľať na Linkedlne?

  • Zdieľajte aktuálny a relevantný obsah
  • Upútajte pozornosť obrázkom alebo videom
  • Ak píšete dlhší príspevok, použite konce odsekov alebo odrážky, aby bol čitateľnejší
  • Upozornite na zaujímavé štatistiky, body a ponuky
  • Zahrňte jasnú a jednoduchú výzvu na akciu
  • Pomenujte si publikum, ktoré sa snažíte osloviť (napr. „hľadáte novú inšpiráciu pre vaše podnikanie?“ alebo „Ste pracujúca mama?“).
  • Označte ľudí a spomenuté stránky
  • Použite výzvu a otázky, na ktoré dostanete v komentároch odpovede
  • Vytvárajte prieskumy LinkedIn pre spätnú väzbu a zapojenie
  • Zahrňte dva až tri originálne hashtagy, vďaka ktorým si ľudia vyhľadajú vaše príspevky
  • Píšte silné titulky článkov
  • Odpovedzte na komentáre v krátkom časovom rámci, aby ste podporili väčšie zapojenie

Stále váhate, či je táto sociálna sieť práve pre vás? Rády vám pomôžeme nie len pri štarte, ale aj počas každej ďalšej fázy vo vašom podnikaní či kariére. Pridajte sa k nám do klubu

Na sieti Linkedln sme vytvorili aj skupinu “Akčný network”, v ktorej si budeme radiť, prepájať sa a komunikovať na tejto sieti viac. Tešíme sa na vás!

Zároveň máme na Linkedln skupinu aj pre všetky naše členky klubu. Chcete podporiť svoj príspevok? Stačí, keď ho budete dzieľať v skupine a pridáte avízo o šírení 🙂 

Akčné ženy v klube tu 

Príspevok zverejnite v pravý čas

Je dôležité uverejňovať príspevky pravidelne a v čase, keď je tam aj vaše publiku. LinkedIn odhaduje, že značky, ktoré uverejňujú príspevky pravidelne, získavajú sledovateľov šesťkrát rýchlejšie ako tie, ktoré ich nepoužívajú. Spoločnosti, ktoré uverejňujú príspevky každý týždeň, vidia účasť dvakrát viac. Značky, ktoré uverejňujú príspevky raz za deň, získavajú ešte väčšiu atrakciu. (odlišuje sa v jednotlivých krajinách – je rozdiel medzi USA a Slovenskom, kde Linkedln stále nie je tak populárny).

Bez ohľadu na to, ako často uverejňujete príspevky, zamerajte sa na najväčší vplyv uverejnením príspevku v najlepšom čase. Podľa prieskumu spoločnosti Hootsuite sú najlepšie časy na zverejnenie na LinkedIn 7:45, 10:45, 12:45 a 17:45. hod. Najlepší deň pre značky B2B je streda. Pre značky B2C sú najlepšie pondelok a streda. Všetky publiká sú odlišné, takže pomocou analytických nástrojov LinkedIn alebo Hootsuite overte, či tieto časy fungujú pre vás.

Akčný tip:

Dochádza vám obsah alebo nápady? Skontrolujte návrhy obsahu na karte “Obsah” na hlavnom paneli stránky LinkedIn. Filtrujte podľa publika, odvetvia, umiestnenia a ďalších tém podľa populárnych článkov, ktoré môžete zdieľať, aby ste podnietili konverzácie.

Naplánovanie vašich príspevkov vopred vám ušetrí veľa práce a zabezpečí, že budete každý deň zverejňovať príspevky vo vhodnom čase.

Ak sa zdá, že niektorý z vašich príspevkov si vedie obzvlášť dobre, môžete zaplatiť za jeho propagáciu ešte väčšiemu počtu ľudí ako „Sponzorovaný obsah“.

Ako na LinkedIn Live

Jediným pútavejším formátom ako video na LinkedIn je živé video. Živé vysielanie sleduje 24-násobok interakcie, ktorú robí vopred nahrané video. Trúfate si naň? Poďte do toho s nami! Od nového roka plánujeme s našimi členkami aj vysielania na tejto sieti. 

Značky našli veľa dôvodov, prečo ísť naživo, od rozhovorov so zákaznikmi až po webináre. Niektorí dokonca hostili virtuálne udalosti. Tento formát umožňuje okamžité spojenie s členmi publika, najmä ak odpovedáte na otázky a komentáre. Pred tým, ako budete naživo je potrebné splniť zopár podmienok. O vysielaní LIVE vám pripravujeme článok už čoskoro.

Chcete sa vzdelávať pravidelne? Pozrite sa na všetky výhody nášho klubu. 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *